כולנו נחשפים מידי יום להמצאות ענק שמשנות את חיינו מהקצה אל הקצה. אך בין אפליקציית הניווט WAZE לרכבים האוטונומיים, נמצאים חידושים קטנים ונפלאים שלא תמיד מגיעים לכותרות החדשות אבל מעניקים ערך מוסף של ממש לחיינו. דוגמא מצויינת לכך היא כוסות מתכלות, ההמצאה הירוקה של השנה!

כוסות שאינן מתכלות – אסון אקולוגי בהתהוות

מאות מיליוני כוסות פלסטיק מושלכות מידי יום לפחי האשפה ברחבי העולם. לבטח שמעתם שמדובר בדבר שמזיק מאוד לכדור הארץ, אך ספק אם אתם מבינים עד כמה. כוסות הפלסטיק אינן מתכלות באדמה במהירות אלא רק בטווח של אלפי ואף עשרות אלפי שנים! כך נוצרים הררי אשפה שנשרפים, מזהמים את האוויר שכולנו נושמים, מעצימים את אפקט גז החממה ומגדילים את החור באוזון. מה שלא נשרף, חודר אט אט למי התהום ומגיע בסופו של דבר לברזים שלנו.

כוסות חד פעמיות של הדור החדש

מנגד, כוסות מתכלות, אשר הגיחו לאוויר העולם בשנים האחרונות, החלו לייצר שינוי אמיתי ולחסוך אלפי טונות של אשפה מזהמת. מדובר בכוסות לשתייה קרה וחמה העשויות מחומרים המתכלים במהירות ונחשבים ידידותיים לסביבה. ניתן לחלק את הכוסות הללו ל-2 קבוצות עיקריות:

כוסות לשתייה חמה המגיעות במגוון עיצובים מדליקים ועשויות לרוב מחומר הקרוי A.L.P, אשר בנוסף להיותו מתכלה, נחשב לחזק במיוחד ועמיד בפני טמפרטורות גבוהות. כך הסיטואציה שבה התה מצליח לקמט ולעקם את צורת הכוס נחסכת מכם.

כוסות שמתאימות לשתייה קרה ומגיעות במגוון גדלים (החל מ-200 מ"ל ועד 300 ויותר) ונהנות ממגע נעים עם השפתיים, עיצוב נקי ופשוט ומראה מרענן. גם הכוסות הללו עשויות מאותו החומר – A.L.P. בקטגוריה זו ניתן למצוא גם כוסות שתייה קרה גדולות יותר, המיועדות בעיקר לשייקים, משקאות גרנולה וכדומה, אשר מגיעות עם מכסה תואם (שטוח או בצורת כיפה).

מחיר הכוסות המתכלות דומה לכוסות המזהמות של פעם, אולי בתוספת זעומה. כך ש"ההקרבה" שלכם למען כדור הארץ לא באה לידי ביטוי בכיס שלכם.

לא רק כוסות

כוסות חד פעמיות מתכלות הן רק חלק ממשפחת הכלים החד פעמיים החדשים, אשר יצרו מהפכה ירוקה בענף המזהם-לשעבר הזה. אצל ספק איכותי תוכלו למצוא את כל מה שצריך בשביל ארוחה טובה, החל מצלחות, דרך מגשים ועד קשיות משקה. כל המוצרים מתכלים, ידידותיים לסביבה ונוחים לשימוש. מרביתם עשויים מעצי במבוק ודקל, כמו גם מקנה סוכר וחומרים מתכלים אחרים.

אז איפה הדילמה? משאירים את הזיהום מאחור ומתקדמים לכלים מתכלים!