מהם כלים מתכלים מבמבוק? כיצד באים לידי ביטוי אותם כלים חד פעמיים מתכלים על כל הכלים החד פעמיים המוצעים בשוק הפתוח? כלי חד פעמיים אורגניים הם בהחלט שם דבר ועם הצלחות לא ניתן באמת להתווכח. לאחר מחזור של נייר ואפילו פלסטיק, מגיע שלב האורגני. מדברים למעשה על חסכון במים, חשמל ושימוש של אנרגיה ירוקה על כל השאר. מה זה עושה? האם אפשר להגיד לכל המרכיבים הכימיים שלום אחת ולתמיד? החומרים המתכלים מככבים בראשי הכותרות וזאת עובדה. בעוד חצי עולם מדבר על שימור הסביבה, צצים יותר ויותר פתרונות באשר לחיים בריאים יותר. בחירת כלים חד פעמיים אורגניים הם רק חלק ממכלול אשר יכול לסייע.

חסרון של בחירת כלים שאינם אורגניים

נוכח הרצון לשנות את העולם, מגיח הנושא של שימוש בכלים באופן תקין. הרעיון והשאיפה היא לאתר כלים חד פעמיים אורגניים אשר יותירו הרבה מאחור את החומרים המסוכנים מהם עשויים אותם כלים. האם כשאנחנו שותים בכוס עם מרכיבים מסוכנים, אנחנו נותנים מענה לצימאון אך לא לבריאות? מסתבר שלא מעט מוצרים עשויים מחומרים כימיים ובעוד אנחנו מניחים את השפתיים על כוס כזו או אחרת, אנחנו בעצם מכניסים לגופנו חומרים אשר מסכנים אותנו אך גם את הסביבה. בתקופה בה אנו רגילים לאורח חיים בריא, מסננים את המים שלנו ביום יום, ודואגים לבריאותינו, העניין ראוי לתשומת לב. במסגרת כל השאר מדברים על כריתת עצים ופגיעה בנופים הירוקים. האם אפשר אחרת? בעבור עלות קצת שונה, אפשר לשנות את העולם.

בחירת כלים ירוקים

הבחירה של כלים ירוקים על פני כלים תעשייתיים אכן מספקת את כל התשובות תחת קורת גג אחת. למעשה, לא מעט אנשים בוחרים כלים ירוקים על כל השאר בגלל כמה וכמה סיבות וזה הרבה מעבר לשמירה על סביבה ירוקה. הביטחון, הבריאות ואפילו הסביבה הם רק חלק מהסיבות. אז לצד האפשרות של אכילה ושתייה מחומרים טבעיים שאינם מסכנים, מגיחים להם הרעיונות ומאפשרים לחומרים להעלם מעצמם, לשמור על הקיים ובעיקר לא לייצר פסולת רעילה או סביבה שאיננה ראויה לחיים בריאים ובעיקר תקינים. כאן למעשה עולים הכלים המתכלים ומאפשרים חיים חדשים.