למרבית האנשים חשובה הסביבה שהם חיים בה, אך הם אינם יודעים מה עליהם לעשות על מנת להפוך את כדור הארץ ל"ירוק" יותר. אז הנה רעיון נפלא ופשוט ליישום: כלים חד פעמיים אקולוגיים. לבטח אתם נוהגים להשתמש בכלי הפלסטיק הסטנדרטיים. אך כעת הגיע הזמן למהפכה ירוקה!

כלים אקולוגיים עשויים עץ הם המילה האחרונה בתחום הכלים החד פעמיים, ומייד תבינו מה הופך אותם לכל כך ידידותיים לסביבה וכיצד באפשרותם לשדרג את איכות האירוח שלכם באופן ניכר.

הפן הירוק – הכלים שאימא אדמה מקבלת באהבה

בארגוני הסביבה יש המכנים את כלי הפלסטיק "הרוצחים השקטים". משתמשים בהם בכמויות עצומות, התודעה לגבי היותם בעייתיים במיוחד לכדור הארץ נמוכה, וכשאין מודעות – הסכנה גדולה. מדובר בכלים שאינם מתכלים בטווח זמן סביר, מה שאומר שיש לשרוף אותם באתרי האשפה, מה שיוצר זיהום ומעצים את אפקט גז החממה הפוגע בכדור הארץ.

מאידך, בכלים החדשים האקולוגיים ניתן לעשות שימוש חוזר, הם מתכלים בזכות החומרים הטבעיים מהם הם עשויים (ובראשם – עצי במבוק, קנה סוכר ועצי דקל) ואפילו אין צורך להפרידם בעת זריקת האשפה. בשורה התחתונה, כלים חד פעמיים אקולוגיים על טהרת העץ הם הרבה, אבל הרבה יותר טובים לכדור הארץ שכולנו חיים בו.

הפן הנוח – כמו לאכול מכלים רגילים

אבל אם היתרון היחידי של כלי העץ החד פעמיים היה היותם 'ירוקים', אין סיכוי שהם היו הופכים לכזה סיפור הצלחה. האלמנט הבולט ביותר המבחין בין כלי העץ האקולוגיים לבין כלי הפלסטיק הוא נוחות השימוש. הם לא ינמסו לכם כשתמזגו לתוכם תה או מרק, הם לא יתעקמו לכם כשתעמיסו על הצלחת ארוחה דשנה. הם חזקים, עמידים, את חלקם ניתן לחמם בתנור, אז מה הפלא שאנשים לא תמיד מבחינים בכלל שמדובר בכלים חד פעמיים פשוטים.

הפן המעוצב – כי הרבה יותר נעים לאכול מכלים יפים

מעבר לכך, יש גם את עניין היופי שלהם. בדיוק כמו כלי עץ רגילים, כלי העץ החד פעמיים הם בעלי מראה נקי ואלגנטי, עם ניחוח כפרי, משפחתי, חמים. הם מגיעים בקולקציה רחבה של עיצובים ובגדול – הם נראים מיליון דולר. גם המגוון הרחב של הכלים (מסכו"ם וכוסות, דרך קעריות וצלחות, ועד מגשים, קונוסים, מקלות שיפודים ועוד רבים וטובים) והמחיר השפוי שלהם (ברכישה סיטונאית תשיגו מחיר די דומה לכלי הפלסטיק) הם סיבות מצוינות להשתדרג ולגלות עולם שלם של כלים חד פעמיים אקולוגיים ומופלאים.

אז אין מה להתלבט. אין מה לחשוב. עוברים לאקולוגי ושומרים על כדור הארץ.