אם תשאלו 100 אנשים מדוע הם אינם נוהגים להשתמש בכלים חד פעמיים מפלסטיק, לבטח חלקם ישיבו "בשל היותם לא נוחים לשימוש", אחרים יענו שהסיבה היא העיצוב המשעמם שלהם, והשאר יטענו שהיותם לא ידידותיים לכדור הארץ מונעת מהם לרכוש כלים שכאלו.

אלא שכעת, כאשר כלים חד פעמיים מהודרים על טהרת העץ נכנסו לחיינו, הסיבות בוטלו לאלתר, וחגיגת הכלים החדשים בעיצומה.

כלים חד פעמיים מהודרים מעץ – איך לא חשבו על זה קודם?

אין כל ויכוח – כלים חד פעמיים מהודרים מעץ הם גרסה משודרגת מכל הבחינות של כלי הפלסטיק להם הורגלנו. לכלים הנפלאים הללו שפע של יתרונות משמעותיים:

  • עץ קשיח, שימוש נוח: לא עוד צלחות שוקעות, כוסות נמסות, מזלגות נשברים וסכינים לא חותכות. עם הכלים הללו תשיגו יעילות ואיכות בכל פעולה!
  • עיצובים מרשימים: מעכשיו לא מתביישים במראה הכלים כאשר מארחים משפחה או חברים ומתעצלים לשטוף כלים אחרי. להיפך, כלי העץ יפים, לפעמים הרבה יותר מהסט הרב פעמי שירשתם מסבתא.
  • מגוון שימושים: ישנן צלחות וקערות במגוון גדלים ועומקים, סכינים למריחה וחיתוך, כלי הגשה, מקלות שיפודים, קונוסים לפיש אנד צ'יפס, אריזות TAKE AWAY, קשיות לשתייה ועוד.
  • ידידותיים לסביבה: מעבר להיות כלים חד פעמיים מהודרים ואיכותיים במיוחד, הם גם כלים מתכלים לחלוטין בשל היותם עשויים מחומרים טבעיים בלבד. זאת לעומת כלי הפלסטיק אשר נחשבים לאחד מאויביה הגדולים והמושבעים של אימא אדמה…
  • לא יקרים: ובסופו של דבר, מדובר בכלים משתלמים במיוחד. המחיר אומנם גבוה במעט מכלי הפלסטיק (אך ברכישה סיטונאית המחיר יכול להיות גם נמוך יותר), אך מגוון היתרונות לעומתם פשוט עצום, ובהחלט שווה את המחיר.

אלו סוגי כלים חד פעמיים מעץ תוכלו למצוא?

בטבע קיימים מגוון רחב של עצים, אשר לכל אחד מהם תכונות ייחודיות משלו ויתרונות בולטים. יצרני הכלים החד פעמיים הללו בחנו לעומק את הנושא ויצרו שימוש מתאים ומדויק לכל סוג עץ, על מנת לייצר חוויית שימוש מושלמת.

למשל, עצי הבמבוק הנפלאים, הידועים בחוזק שלהם, ביכולת לייצר מהם כלים חד פעמיים מהודרים במגוון צורות וגדלים, ובהיותם זמינים בכמות גדולה בטבע, ועל כן מחירם הזול. עצי במבוק משמשים לייצור צלחות וצלוחיות, כוסיות קינוח, סכו"ם מעוצב ואפילו מגשי עץ.

או עץ הדקל המפורסם, באמצעותו ניתן להפיק כלים חד פעמיים מגוונים דוגמת צלחות עגולות / מרובעות בעומקים שונים, מגשים בעיצובים שונים ועוד, המתאימים גם לחימום (עד 220 מעלות) והקפאה (מינוס 25 מעלות) גם יחד. ואלו רק שני סוגים מיני רבים.

אז מה השאלה?

בשורה התחתונה, מדובר במוצר טוב הרבה יותר. נוח, מהודר, "ירוק" ולא יקר. אז בפעם הבאה שאתם מארחים את כל המשפחה או החבר'ה, אל תחשבו פעמיים. פנקו אותם עם כלים חד פעמיים מהודרים מעץ והתכוננו לים של מחמאות בחזרה.