כלים מתכלים מבמבוק או אפילו כלי חד פעמיים אורגניים, הם רק חלק מאותם כלים המדברים על סביבה ירוקה יותר. כלים חד פעמיים מתכלים הם בהחלט השם דבר בנושא סביבה ירוקה ובטוחה יותר ללא מעט אנשים שרוצים קצת אחרת. לאחר השאיפה לשחזר נייר או אפילו פלסטיק מגיעים הכלים החד פעמיים ורוצים לתת את המענה הטוב ביותר. החיים הידידותיים הם מעל לכל וכאן למעשה מגיעה הבחירה הטבעית והירוקה על כל השאר. שלל מוצרים שאינם מזהמים הם שם דבר ובעוד הם מושלכים לאשפה, הכול יכול להראות אחרת. במקום שהם יפונו למזבלה כזו או אחרת, תוך כמה זמן הם מתכלים מעצמם וכך למעשה מעניקים את התשובה לסביבה טובה יותר.

כלים חד פעמיים רגילים או מתכלים?

אם מדברים על בעיות לא קטנות, מדברים על כלים חד פעמיים שאינם מתכלים ויוצרים זיהום אוויר איטי אך גרוע ביותר. הליך הייצור של החומר מזהם והשאר כבר כמו ידוע מראש. בזבוז אנרגיה, הרס של עצים וכד’. האם אפשר אחרת? יש בהחלט אפשרויות אחרות ביותר במקום אותם כלים העשויים מפוליסטירן קלקר או כל תוצר לוואי אחר. אז היכן טמון הרעיון הטוב ביותר לשמירת הסביבה הטבעית? אין מנוס משימוש בכלים חד פעמיים ועדיין רוצים לשמר ולשמור על סביבה ירוקה. יש לא מעט כלים מתכלים העשויים מתירס, קנה סוכר ואפילו חיטה. הם מושלכים לפח ומאידך תוך זמן קצר נעלמים מעצמם. כאן למעשה מדברים על אשפה אורגנית. ייתכן והעלות תהיה יקרה ומאידך, שמירה על סביבה בריאה טובה בהרבה מכל השאר.

במבוק וטבעי

חומרים טבעיים הם גם על טהרת הבמבוק. עיסה של במבוק שממנה עשויים הכלים בפועל. הסביבה הירוקה נשמרת ונוגעת בחומרים הללו לייצר חומרים אשר תוך שלושה חודשים מתכלים מעצמם במסגרת מאה ימים ואפילו פחות. כאמור היתרון הגדול ביותר הוא שמירה על סביבה ירוקה, עלות שהיא קצת יותר יקרה אך מניבה חיים טובים יותר נוכח כל הסיכונים של המחלות ובפרט מחלות הסרטן המאיימות להשתלט בדרך זו או אחרת על העולם.