השימוש בכלים חד פעמיים מפלסטיק פופולארי מאוד בארצנו ומאפשר לארח ולהאכיל תוך חיסכון רב בזמן ובכסף. יחד עם זאת, ישנו חיסרון משמעותי אחד לכלי הפלסטיק הללו והוא היותם בלתי מתכלים ועל כן מזהמים את הסביבה בצורה חמורה.

בהתאם לזאת נעשו בשנים האחרונות ניסיונות לפתח כלים ירוקים, כאלה שיאפשרו שימוש שלא יביא לפגיעה סביבתית לכדור הארץ. בסופו של דבר נמצא הפתרון בדמות כלים חד פעמיים העשויים מחומרים טבעיים דוגמת העץ. על היתרונות של אותם הכלים תוכלו ללמוד בשורות הקצרות שלפניכם.

כלים ירוקים שכדור הארץ אוהב

כשמדברים על כלים ירוקים מתכוונים לכלים שיוצרו תוך דגש על שמירה על קונספט ירוק שמיטיב עם כדור הארץ. משמעות הדבר היא כי מדובר בכלים שאם וכאשר הם מושלכים לפח האשפה הביתי הרגיל, פינויים לאתרי הטמנה והטמנתם באדמה אינם גורמים לזיהום הקרקע ומי התהום. באותו האופן, אם הם ימצאו את עצמם בים, בנחלים או בנהרות, גם אז הם לא יגרמו לזיהום סביבתי.

הסיבה לכך קשורה באופי החומרים מהם עשויים אותם הכלים, בעיקרם חומרים טבעיים לחלוטין כגון במבוק, עץ דקל, קנה סוכר, פסולת עמילן צמחי (תירס ותפוחי אדמה) וכמו כן, גם פלסטיק ביולוגי שעשוי מפולימרים של סוכרים טבעיים. לעומת כלים חד פעמיים אחרים, כדוגמת אלו שעשויים מפלסטיק רגיל, הכלים הירוקים מתפרקים במהירות בתנאים סביבתיים טבעיים והופכים לחומרים שמעשירים את האדמה במיקרואורגניזמים חיוניים.

חשוב גם לדעת כי משום שאותם כלים אינם מכילים חומרים כימיים שאינם טבעיים, הם בטוחים לגמרי לשימוש ללא חשש מהרעלה. השימוש בצלחות פלסטיק למשל לצרכי הגשת מאכלים חמים, הוכח ככזה הגורם למשתמש לצרוך רעלים שמשתחררים מהחומר עצמו. כלים ירוקים מעץ אינם כאלו ולמעשה, בחלקם, ניתן להגיש מנות עיקריות, מרקים ואף להשתמש בהם בתנור עד 220 מעלות.

עיצוב, עמידות ומגוון מיוחד

עוד יתרון משמעותי של כלים ירוקים מעץ טמון בהיותם מעוצבים בצורה יוצאת דופן. הכלים כולם מאופיינים במראה עץ אלגנטי ולא לבנים וחיוורים כמו כלי הפלסטיק הפשוטים. גם העמידות שלהם גבוהה יותר ואין סיכוי כי הם יתעוותו לכם תוך כדי אכילה. ולגבי המגוון? תוכלו למצוא סטי צלחות, כוסות, סכו"ם, קערות, מגשים וקונוסים בכל צורה וגודל.

גם המחיר של הכלים הללו אינו יקר במיוחד, וברכישה סיטונאית הוא אף יהיה דומה למחירים של כלי הפלסטיק החד פעמיים הסטנדרטיים. אז למה אתם מחכים? צרו קשר עם ספק כלים חד פעמיים מוביל ותתחילו לתרום לכדור הארץ עם כלים ירוקים מלאים ביתרונות נפלאים.