כבר מזה כמה שנים שכלים חד פעמיים חדשים החלו להופיע על המדפים ולהחליף את כלי הפלסטיק הסטנדרטיים. זה התחיל עם כלים חד פעמיים מבמבוק, המשיך עם כלים מדקל וכיום ניתן למצוא גם כלים מקנה סוכר, בהם נתמקד במאמר הבא.

הכירו את קנה הסוכר

קנה הסוכר הינו צמח ממשפחת הדגניים בעל גבעולים ארוכים במיוחד. לאורך שנים נעשה בו שימוש עיקרי להפקת סוכר אך גם להפקת משקאות אלכוהוליים ואפילו דלק אקולוגי. שימוש נוסף הוא יצירת קישוטים לבית ואף פרטי ריהוט שונים, וכיום יותר מתמיד גם למטרת ייצור כלים חד פעמיים איכותיים במיוחד. 

מה היתרונות של כלי קנה הסוכר על כלי הפלסטיק?

היתרון המהותי ביותר של כלים מקנה סוכר טמון בהיותם אקולוגיים, "ירוקים" ומאוד ידידותיים לסביבה, וכמובן מתכלים ומתפרקים בקלות באדמה. אין מה להשוות את הדבר לכלי הפלסטיק הפשוטים הנחשבים למוצר מזהם במיוחד, הן לבריאות כדור הארץ והן לבריאות האדם, בשל היותם עשויים מחומר שאינו מתכלה.

תוסיפו לכך את היותם של הכלים הללו חזקים פי כמה מכלי הפלסטיק (לא עוד צלחות שנקרעות או מתעוותות ממשקל-יתר או מטמפרטורה גבוהה), ובינינו – גם הרבה יותר יפים מהם, והרי לכם מספיק יתרונות כדי לקבל החלטה: מפסיקים עם כלי הפלסטיק. לתמיד. אגב, גם מבחינת המחיר, בשל הזמינות הגבוהה של קנה הסוכר בטבע, הפערים לעומת כלי הפלסטיק הינם מזעריים ובהחלט שווים את ההוצאה המעט גבוהה יותר (שקלים בודדים).

אילו כלים מקנה סוכר תוכלו למצוא?

בבואכם לברר לגבי כלים מקנה סוכר, תגלו רשימה ארוכה ומגוונת במיוחד של כלים. תוכלו למצוא כלים נפלאים להגשה, TAKE AWAY וכמובן – אכילה. הנה הכלים העיקריים בקטגוריה כפי שתמצאו אצל ספקי הכלים המובילים:

  • אריזות מסוג "צדפה" לנשיאת ארוחה לעבודה, לבית הספר וכדומה.
  • אריזות "צדפה" בצורת משולש, מושלמות לפיצה, פשטידות ועוד.
  • אריזות TAKE AWAY מחולקות ל-3 תאים קטנים. נוחות וקלות משקל.
  • גביעים להגשה. אידיאליים לרטבים, גלידות ומגוון מאכלים.
  • קעריות קטנות ונפלאות. מושלמות למרקים, סלטים וכו'.
  • קערות במגוון גדלים (700 מ"ל עד 1,200) יפות, חזקות ומעוצבות.
  • צלחות במגוון צורות (מלבן, ריבוע, עיגול, משושה) ובקשת רחבה של גדלים.
  • צלחות מיועדות להגשת עוגות.

המחיר כאמור גבוה במעט ממחיר כלי הפלסטיק הפשוטים, ואפילו משתווה להם במידה ותשכילו לרכוש אותם בצורה סיטונאית. התמורה שתקבלו גבוהה בהרבה, אתם ואורחיכם מייד תרגישו בהבדל, וכך גם כדור הארץ שיודה לכם מקרב לב.