כלים מתכלים

הכלים החד והרב פעמיים שכולנו מכירים הם רחוקים מלהיות מתכלים. הפלסטיק, החרסינה, הזכוכית והמתכת – כל אלו אינם מתפרקים בטווחי זמן הגיוניים, מצטברים באתרי ההטמנה וגורמים לנו לחיות בתוך הרים של זבל. על כל זאת ועוד, חלק מהחומרים הללו אף משחררים לאדמה ולמי התהום חלקיקים מזהמים מחוללי מחלות, כך שגם בריאותנו נפגעת בטווח הזמן הארוך.

ואנחנו שואלים – מדוע שלא להשתמש בכלים מחומרים אחרים שהטבע העניק לנו במתנה? כך נשיג כלים מתכלים שגם אנחנו וגם כדור הארץ נהנה מהם במידה רבה. להלן סקירה שלהם ושל יתרונותיהם המרובים.

כלים מתכלים מבמבוק, דקל וקנה סוכר

כלים מתכלים – לעולם ירוק ונקי יותר

הכלים אליהם התכוונו הם כאלה שעשויים מחומרים טבעיים בלבד, דוגמת במבוק, קנה סוכר, דקל ואפילו תירס ותפוח אדמה. כלים אלו מתפרקים בקלות באדמה לאחר סיום השימוש בהם והשלכתם לפח הזבל הביתי, כך שלמעשה מדובר פה בסוג של כלים מתכלים שאינם מזהמים את האדמה או את מי התהום שלנו. גם אם הם יגיעו בטעות לים, לנחלים או לכינרת שלנו, התנאים שם יגרמו לפירוק מהיר שנמשך כחודשיים בערך. זאת בהשוואה למאות שנים של התפרקות כלי הפלסטיק, לדוגמא.

שימושים נרחבים

ניתן למצוא כלים מתכלים חד או רב פעמיים. הדבר תלוי בעובי הפרופיל של הכלים ומידת העמידות שלהם כנגד רטיבות ושברים. חלק מהכלים אף מאופיינים בעמידות גבוהה מפני חום, כך שניתן לאפות באמצעותם בתנור בטמפ' של עד 220 מעלות! בנוסף, היכולת לעבוד עם אותם חומרים בקלות, מאפשרת יצירת סטי כלים מגוונים ביותר – צלחות, כוסות, סכו"ם, מגשים, קערות, קונוסים, אריזות טייק אווי ואפילו קשים. יתרה מזאת, גם אם אחד הכלים ישבר חלילה (סיכוי נמוך), הרי שתוכלו להחליפו במחיר מצחיק של עשרות שקלים בודדים.

עיצובים בליגה אחרת

כל מי שעוסק בהגשת מזון יודע כי המנות נראות ומרגישות טעימות יותר כאשר הן מוגשות בכלי הגשה מעוצבים. היתרון של כלים מתכלים על טהרת חומרים דוגמת עץ הוא שניתן להחליף את הסטים השונים מבלי לקרוע את הכיס כלל וכלל. המחיר של אותם כלים נמוך מאוד בהשוואה לכלי חרסינה, מתכת או זכוכית, כך שתוכלו לרכוש כמה סטים בעיצובים מגוונים ולהחליף ביניהם בכל פעם על מנת לחדש ולרענן את הקונספט. תוכלו למצוא את הסטים הללו במגוון צבעים החל מחום ועד לבן ולהתאימם באופן מושלם לאופי האירוח שתרצו.

כל שנותר לכם זה לבחור מראש ביבואן גדול בתחום הכלים המתכלים. על מנת ליהנות ממוצרים איכותיים שעמידים לאורך זמן, חזקים ועומדים בתקנים המחמירים ביותר. גם המחירים שיספק לכם יבואן שכזה יהיו נוחים, במיוחד אם תשכילו לרכוש ממנו בצורה סיטונאית קבועה.