מיליוני אנשים בישראל נכנסו לרוח השמירה על כדור הארץ והחלו למחזר בקבוקים ולמיין את סוגי האשפה באופן קבוע. אלא שרבים מהם, לרוב מחוסר ידיעה, ממשיכים להשתמש בכלים חד פעמיים עשויים מפלסטיק, אשר נחשבים לחברי קבע בצמרת דירוג מזהמי הסביבה. כפי שנאמר – עם יד אחת מלטפים, ועם היד השנייה נותרים סטירה… מה הפתרון? בשתי מילים – כלי במבוק.

כלי במבוק – ירוק עולה!

צמח הבמבוק נחשב לאחד החשובים והתורמים לאנושות. מיליארדי אנשים ברחבי העולם עוסקים בטיפוח הסיבים שלו, והוא משמש למגוון רחב של תחומים, בראשם חקלאות, בנייה, נגרות ואפילו רפואה. בתחום הכלים החד פעמיים מדובר ב"כוכב העולה" של העשור האחרון, שעה שהפך לפופולארי לא רק בארוחות משפחתיות, פיקניקים ובחיי היום יום, אל גם בשמחות ואירועים באולמות וגנים יוקרתיים.

היתרונות של כלי במבוק רבים ויקרים מפז. בראש ובראשונה, מדובר בכלים ידידותיים במיוחד לסביבה ולאדמה. "ירוקים", בלשון העם. הם מתכלים במהירות (בניגוד לכלי הפלסטיק, להם זה לוקח מאות אלפי שנים), ואם תגדילו לעשות ותשליכו אותם לבור הקומפוסט, תהליך התפרקות הכלים והפיכתם לאדמה יתרחש במהירות גבוהה אף יותר.

בנוסף ליתרון זה, חייבים להזכיר את המראה האלגנטי והמרשים שלהם, אשר הפך לקונצנזוס מהיר בקרב המשתמשים הרבים. זאת ועוד, בדיוק כמו שצמח הבמבוק הינו חזק מחד וגמיש מאידך, כך גם הכלים הנוצרים ממנו. תוסיפו לאלו את המגוון הרחב של הכלים (ר' בהמשך) ואת המחיר הזול שלהם (ככה זה כשמדובר באחד מהאלמנטים הנפוצים בטבע) והרי לכם כל הסיבות המרכזיות להצלחת ז'אנר הבמבוק בענף הכלים החד פעמיים.

אילו כלי במבוק ניתן לרכוש?

אם בתחילת הדרך, נהגו מפעלי ייצור כלי הבמבוק להסתפק בכלים פשוטים וסטנדרטיים, הרי שכיום ניתן ליהנות מארוחה שלמה רק באמצעות כלים אלו. זה מתחיל ממגוון רחב של סטי סכו"ם נאים ונוחים לאכילה, ממשיך עם צלחות במגוון גדלים, עומקים וצורות, ונגמר בקונוסים להגשה, סירות הגשה, מקלות שיפוד, כוסות קטנות לקינוח ועוד. בקיצור, חוץ ממחבת וסיר למרק, כלי במבוק יספקו לכם כל מה שצריך. כאמור, הכלים מגיעים בגדלים שונים, כך שאתם יכולים להשתמש בהם בהנאה לקשת רחבה של מטרות.

בשורה התחתונה, שימוש בכלי במבוק הוא מסוג הדברים שכולם מרוויחים מהם – כדור הארץ שנהנה מכלים מתכלים וידידותיים, אתם והאורחים שלכם שנהנים מכלים נוחים, חזקים, עמידים ויפים, וחשבון הבנק שלכם, שמפסיק לרדת ממנו כסף רב על שימוש בלתי נגמר בכלי פלסטיק (עם כלי הבמבוק ניתן להשתמש יותר מפעם אחת!).