עד לא מזמן, שום בעל עסק הסעדה לא חשב על האפשרות להגיש ללקוחותיו באמצעות מוצרים חד פעמיים למיניהם. האפשרות היחידה הייתה של כלי פלסטיק פשוטים שאינם יפים או עמידים, כך שכולם נאלצו להשתמש במוצרים רב פעמיים יקרים מחרסינה, זכוכית או מתכת. ואז הגיעו המוצרים החד פעמיים המתכלים ושינו את פני התחום לחלוטין. עדיין לא מודעים אליהם? הישארו עימנו.

גם מוצר חד פעמי יכול להיות מעוצב

הפלסטיק הוא הכוכב הגדול ביותר שידע תחום הכלים החד פעמיים עד לא מזמן, אך משום יכולות עיצוביות לא קיימות, השימוש בו הוגבל לצריכה פרטית ופחות לעסקים בתחום ההסעדה. כאשר מדברים על מוצרים חד פעמיים שמתאימים גם לצרכי הסעדה, מתכוונים לכלים חדשניים שעשויים מחומרים טבעיים כדוגמת במבוק, עץ הדקל וקנה הסוכר, מה שמספק עיצובים מרהיבים על טהרת העץ האלגנטי. הסטים של אותם כלים (צלחות, כוסות, סכו"ם, מגשים, קערות ועוד) נראים ממש כרב פעמיים רגילים, ונדיר שמישהו יזהה ממבט ראשון כי הדבר אינו כך.

תכונות יוצאות דופן

אם תשתמשו במוצרים חד פעמיים איכותיים, תגלו במהרה כי כבר אין צורך לרכוש כלים יקרים (חרסינה, זכוכית ומתכת) בכל פעם שכוס או צלחת נשברת, אין טעם בשטיפות כלים בלתי נגמרות, וגם לא בהובלה של מוצרים כבדים בכל פעם. כל שיש לעשות הוא לבצע רכישה סיטונאית מרוכזת במחירים מצחיקים (די דומה למחיר של מוצרי הפלסטיק הפשוטים) ולספק ללקוחות שלכם חוויית אכילה מהנה ובריאה. מוצרי העץ החד פעמיים חזקים במיוחד, הם אינם נשברים בקלות, מבודדים היטב חום ובנוסף חלקם עמידים בטמפרטורות גבוהות. שערו לכם אפייה של פשטידות ועוגות בתוך תבניות חד פעמיות מעץ שמוגשות מהתנור היישר לשולחן באותם הכלים בדיוק. אנו מניחים שכבר נדלקתם על הרעיון.

הקונספט הירוק לצידכם

בוודאי שמעתם על חברות גדולות שכבר הפסיקו את השימוש במוצרי הפלסטיק במטרה לעצור את הזיהום החמור של כדור הארץ. בסופו של דבר הליך זה התגלה כמשתלם במיוחד גם מבחינה כלכלית , בשל העובדה שלקוחות רבים מעריכים את המעבר לקונספט הירוק הזה. מוצרים חד פעמיים מעץ הם מתכלים לחלוטין, אינם מרעילים את הסביבה והמשתמש ועל כן יזכו אתכם בנקודות זכות רבות ע"י לקוחות חדשים ופוטנציאליים.

אז מה עושים?

מתקשרים עוד היום עם יבואן גדול בתחום המוצרים החד פעמיים המתכלים, מבצעים רכישה סיטונאית גדולה ונהנים ממחירים נמוכים ומוצרים איכותיים שנושאים תו תקן מחמיר.