בעשור האחרון הפך טרנד השמירה על כדור הארץ ואיכות הסביבה למציאות חיים קבועה ומבורכת. מושגים רבים הפכו שגורים והרגלים (רעים) של שנים נכחדו אט אט. אחד המושגים היותר שכיחים בהיבט זה הוא "מוצרים מתכלים". בשורות הקרובות נכיר לכם את המושג הזה בהקשר של כלים חד פעמיים, התחום שעבר את המהפכה הענקית ביותר בכל הקשור לשמירה על עולם "ירוק" יותר.

אז מהם בעצם מוצרים מתכלים?

כשמדברים על מוצרים מתכלים מתכוונים למעשה למוצרים שעשויים מחומרים שמסוגלים להתפרק בקלות באדמה והופכים לחומרים טבעיים המשתלבים בטבע מבלי להסב לו כל נזק. משך זמן ההתפרקות שלהם נחשב קצר – שבועות עד חודשים, ומסיבות אלו, הם נחשבים ל"ירוקים" וידידותיים לסביבה.

מוצרים מתכלים בענף הכלים החד פעמיים

כאמור, אחד התחומים שבו החלו לשלב מוצרים מתכלים בצורה מהירה (מהרגע שמצאו את הפתרון הנהדר הזה) הוא תחום הכלים החד פעמיים. הסיבה לכך היא מאחר ותעשיית המוצרים החד פעמיים הפכה במרוצת השנים לאחד האויבים הגדולים ביותר של אימא אדמה. רובנו, שנהנים מכוס קפה במשרד פעמיים ביום או מפיקניק בטבע עם כלי פלסטיק בסוף השבוע, לא באמת הרגשנו את הנזק הנגרם. אך בתעשיות ההסעדה, עם דגש על אולמות אירועים וחברות הקייטרינג, הפכו, שלא באשמתם, את אימא אדמה למזבלה אחת גדולה של חומר שמתכלה רק בחלוף מאות ואף אלפי שנים.

אך המוחות הגדולים בעולם, שראו איך השימוש בכלים חד פעמיים בלתי מתכלים מפלסטיק רק הולך ומתעצם, לא נחו עד שמצאו את הפתרון המושלם שמיטיב עם כולם – כלים חד פעמיים מתכלים, עשויים עץ דקל, במבוק או קנה סוכר (ולעיתים אף מתירס ותפוח אדמה), אשר ניתנים גם לשימוש חוזר והופכים את האסון האקולוגי של הפלסטיק לפנטזיה ירוקה ונפלאה. המוצרים הללו לא רק בעלי פוטנציאל להפוך את הענף המזהם לענף ידידותי במיוחד, אלא גם משדרגים את האנשים והעסקים המשתמשים בהם: מדובר בכלים חזקים, יציבים, עמידים למשקלים גבוהים ולטמפרטורות חמות. ותרשו לנו לומר שהם גם יפהפיים למראה!

בשורה התחתונה, הכלים המתכלים החדשים הם חלומם של בעלי עסקי המזון וההסעדה ובעלי האהבה העזה לסביבה ולכדור הארץ. והנה, החלום מתגשם!

אילו מוצרים ניתן למצוא בתחום הכלים החד פעמיים?

ובכן, הקולקציה של אותם מוצרים מתכלים מגוונת ומרשימה! תוכלו למצוא בה צלחות במגוון צורות, גדלים ועומקים, כוסות לשתייה קרה, חמה, יין ועוד, סכו"ם מהודר ומעוצב, קערות לסלטים, מרקים וכל מה שביניהם, מגשים, קונוסים, מקלות שיפוד, אריזות TAKE AWAY, צלוחיות ובקיצור – כל מה שצריך כדי לאכול בהנאה!