עץ הבמבוק משמש את האדם מאז שחר ההיסטוריה. באמצעותו בונים רהיטים, סכרים, מבני מגורים ועוד. ומה אם נגיד לכם כי כיום מצא לו האדם גם שימוש נוסף? כזה שלא יעלה לכם הרבה אך ישדרג כל ארוחה? אנחנו מדברים על צלחות במבוק וכלים חד פעמיים נוספים על בסיס חומר זה. במה בדיוק מדובר ומדוע זה כל כך כדאי? הישארו עימנו.

צלחות במבוק – צלחות מחומר טבעי שאינו פוגע בסביבה

עד לא מזמן, עולם הצלחות החד פעמיות כלל אך ורק את צלחות הפלסטיק הסטנדרטיות. צלחות אלו אומנם היו זולות מאוד, אך פגעו מאוד באיכות הסביבה, מאחר והן עשויות מחומר מלאכותי שאינו מתכלה באדמה. על כן, הוחלט לחשוב על פתרונות אחרים וירוקים יותר. לאחר שנים של ניסיונות נמצא הפתרון המושלם – צלחות במבוק.

מה שמיוחד בצלחות הבמבוק הוא שהן עשויות מחומרים טבעיים בלבד שמתכלים ומתפרקים בקלות באדמה, כך שאין שום סכנה לפגיעה בכדור הארץ. הן מיוצרות בדרך כלל מבמבוק דחוס וקל משקל שמקורו בפסולת תעשייתית, או מזנים של במבוק שאינם משמשים למאכל לחיות ולכן עצם הכנתן אינו פוגע בסביבה כלל וכלל. יש לציין כי ניתן למצוא גם צלחות מבמבוק עבה ומסיבי יותר, אך הן יכולות לשמש לזמן ארוך יותר ועל כן לא מוגדרות בדיוק כחד פעמיות.

יתרונות נוספים של צלחות הבמבוק

כאשר רוכשים צלחות במבוק נהנים גם מיתרון חשוב נוסף – העניין העיצובי. לעומת צלחות הפלסטיק החיוורות, צלחות הבמבוק מגיעות במגוון רחב של צבעים וסגנונות – ממראה הקרם הבהיר ועד חום כהה יותר בדומה לעץ מלא. העיצובים כל כך מרשימים, משדרים יוקרה ואלגנטיות, עד שסביר להניח כי אורחיכם כלל לא ידעו כי מדובר בצלחות חד פעמיות המיועדות לזריקה לפח.

מעבר לזאת, קיים גם העניין הפונקציונאלי. באמצעות צלחת במבוק חד פעמית אין שום סיכוי כי תמצאו את עצמכם עם צלחת מעוותת או שבורה, רק בגלל שהשניצל היה חם מידי, או שהסכין פגעה בצלחת בעת ניסיונות החיתוך. הבמבוק עצמו מספיק חזק ומסיבי, ואין סיבה שהדבר יקרה.

כלים נוספים לבחירתכם

מאחר ועץ הבמבוק קל לעיבוד ולצביעה, הרי שניתן לייצר ממנו הרבה יותר מרק צלחות הגשה. אצל הספקים המובילים תמצאו סטי כלים חד פעמיים מלאים מבמבוק: החל מסכו"ם יוקרתי ואלגנטי ועד לכוסות (רגילות ולקינוח), קערות וצלוחיות (במידות שונות), מגשים (מרובעים או עגולים), קונוסים, סירות הגשה ועוד.

המחיר אגב אף הוא מהווה יתרון – בדיוק אותו מחיר מצחיק כמו של כלי הפלסטיק הפשוטים. ואם תשכילו לבצע רכישה סיטונאית, המחיר אף יהיה נמוך יותר!