שוק הכלים החד פעמיים בישראל מגלגל מאות מיליוני שקלים מדי שנה. ועם השינוי שהחל לנטוע שורשים לאחרונה – המעבר מכלי פלסטיק ונייר לכלים מהודרים עשויים עץ – המספרים עתידים רק לגדול. על כן זהו בדיוק הזמן המתאים להכיר מקרוב את אחת מקטגוריית הכלים היותר מגוונת שתמצאו בתחום זה – קערות חד פעמיות מעוצבות על טהרת העץ, כאלה שהופכות כל אירוח וכל הגשה לחגיגה גדולה לעיניים.

מדוע כדאי להעדיף קערות חד פעמיות מעץ?

בעשרות השנים האחרונות, שעה שהמודעות לנזק הסביבתי שיוצרים הכלים הבלתי-מתכלים מפלסטיק גברה, החלו לגבור הניסיונות למצוא תחליפים ראויים ואף טובים יותר, שיטיבו עם האדם ועם האדמה גם יחד. אחרי מספר ניסיונות כושלים עם חומרים מהם לא הצליחו לייצר כלים נאים וחזקים דיו, הצליחו לעלות על שלושת הכוכבים שישנו כליל את התעשייה כולה – עץ הבמבוק, עץ הדקל וקנה הסוכר. וכל השאר, כמילות המשפט האלמותי, היסטוריה!

כיום ניתן למצוא לא רק קערות חד פעמיות על טהרת העץ, אלא גם מגשים, צלחות, כוסות ואף סכו"ם – בקיצור, כל מה שצריך בשביל אירוח איכותי ומרשים.

קערות חד פעמיות מעץ – יתרונות בשפע

כשמדברים על קערות חד פעמיות, לשלושת החומרים שהזכרנו לעיל, שלל יתרונות ומעלות בדרכן לכיבוש שוק המוצרים החד פעמיים:

  • הן עמידות בצורה בלתי רגילה – תשכחו מקערות הנייר ששוקעות כשמזגתם יותר מדי סלט לתוכן, או כאלו שמעוותות את צורתן כשהמרק החם בא במגע איתן.
  • הן יפהפיות בעיצובן – העיצובים רבים ושונים ומתאימים לכל סגנון וטעם.
  • ולא-פחות חשוב – הן מתכלות, "ירוקות" וידידותיות לכדור הארץ, כך שבעצם השימוש בהן, אתם מסייעים לשמור על אימא אדמה.

אלו סוגי קערות תוכלו למצוא?

קולקציית המוצרים והכלים החד פעמיים העשויים מעץ רחבה ומגוונת, וכך גם בכל הקשור לקערות חד פעמיות. ישנן קערות עגולות, מרובעות, בצורה אליפטית ועוד. ישנן קערות רדודות לצד קערות עמוקות במיוחד. כמובן שגם העיצוב שלהן שונה זה מזה, כשבכלליות ניתן לומר שהקערות מעוצבות באופן טרנדי, המשתלב נפלא עם מגוון רחב של סגנונות כלים אחרים, ושנדרשת אבחנה עמוקה בכדי לשים לב בכלל שמדובר בקערה חד פעמית…

דגשים לרכישת כלים וקערות מעץ

ברכישת כלי עץ באופן כללי וקערות חד פעמיות באופן ספציפי חשוב לשים לב בעיקר לעמידות ולחוזק שלהן (אל תהססו לבקש למזוג מים רותחים לתוכן ולראות האם החומר מתעוות או נסדק). מחיר הקערות משתנה ותלוי בעיקר בגודלן. באופן עקרוני, קערות חד פעמיות מעץ יהיו מעט יותר יקרות מקערות מנייר או פלסטיק, אך ההבדלים זניחים, במיוחד אם תשכילו לרכוש אותן בצורה סיטונאית.