הידעתם כי מדי שנה יותר מ- 15 טון של פלסטיק מושלכים לים? חומר זה אינו מתכלה, מזהם את הים והסביבה כולה, ואף פוגע בבריאותנו בדרכים רבות. בדיוק בשל כך נעשים ניסיונות להעלים את השימוש בפלסטיק עד כמה שניתן, דבר שמתבטא היטב בתחומי הצריכה. אחד מהם הוא תחום הכלים החד פעמיים, ואם נתמקד יותר – כל הנושא של קשים מתכלים לעומת קשים מפלסטיק.

מדוע כדאי להפסיק להשתמש בקשים מפלסטיק?

השימוש בקשים נפוץ מאוד לצרכי צריכת משקאות קלים וקינוחים. הקשים הנפוצים ביותר הם אלו שעשויים מפלסטיק ובהקשר למה שציינו לעיל, חשוב לדעת כי פסולת הפלסטיק שמושלכת לים מורכבת בסופו של דבר מ- 5% של… ניחשתם נכונה, קשים! קשי הפלסטיק פופולאריים מאוד באירועים פרטיים ואף נעשה בהם שימוש המוני במסעדות, בתי קפה, דוכני רחוב ורשתות של מזון מהיר.

בסופו של דבר מדובר במזהמים סביבתיים חמורים, מה שגורם ליותר ויותר אנשים וחברות להכריז כי הם יפסיקו להציע ללקוחותיהם ואורחיהם קשים מפלסטיק, ויתחילו להציע להם אך ורק קשים מתכלים. קשים אלו עשויים מנייר מיוחד שאינו מזהם סביבתי, הוא מתפרק בקלות בהטמנה באדמה וגם אם מגיע לים, התנאים יזרזו את פירוקו ללא פגיעה סביבתית כלל וכלל. 

יתרונות נוספים של קשים מתכלים

מעבר לעובדה שהקשים המתכלים לא פוגעים בכדור הארץ, באמצעות השימוש בהם גם תוכלו להיות רגועים בנוגע לשמירה על בריאות הלקוחות והאורחים שלכם. בעוד כנגד קשי הפלסטיק יש טענות כי הם משחררים חומרים רעילים למשקאות (חמים וקרים גם יחד), הקשים המתכלים אינם רעילים כלל וכלל, שכן הם עשויים מחומרים טבעיים בלבד ולכן בטוחים לשימוש. כמו כן, הם מגיעים מעוצבים בשלל צבעים וסגנונות, כך שאפשרות זו לא פחותה מזו המוצעת ע"י קשי הפלסטיק. 

ואם לרגע חשבתם כי המחיר של אותם קשים מתכלים יהיה גבוה מידי ולא שווה את המחיר, דעו לכם כי המחירים די דומים למחיר של קשי הפלסטיק, ואפילו נמוכים יותר במידה ותשכילו לרכוש אותם באופן סיטונאי. 

לא רק קשים מחכים לכם אצל הספקים 

מי שמעוניין לקחת את הקונספט הירוק בתחום הכלים החד פעמיים שלב אחד נוסף קדימה, יכול לבחור לסיים את החוזה עם ספק כלי הפלסטיק שלו ולעבור לשימוש בכלים חד פעמיים מתכלים בלבד. ספק איכותי יספק לכם לא רק קשים מתכלים, אלא גם מגוון רחב של צלחות, כוסות, סכו"מים, מגשים, קערות, קונוסים להגשה ועוד. 

העיצובים מרהיבים. המחירים נוחים. והקונספט ירוק ובריא.