בין אם להעמדה בחצר, בפינת האוכל או במתחם האפרטיפים באירוע, שולחן בר מתקפל ומעוצב תמיד שימושי ויעיל. שולחנות שכאלו מאפשרים הנחת כוסות משקה וצלחות על גביהם בצורה נוחה וקלילה, והיכולת של השולחן להתקפל עוזרת לאחסן אותו בצורה יעילה כאשר עולה הצורך בכך.

על פניו רכישה של שולחן בר מתקפל מהווה פתרון מושלם לכל אחד ואחת, אך זאת רק במידה ובוחרים בו בצורה נכונה ובהתאם למספר דגשים.

משקל השולחן

אחת התכונות הרצויות למוצרי ריהוט מתקפלים היא משקל נמוך. הקיפול נועד לצרכי אחסון אך כאשר המשקל של הרהיט רב מדי זה מקשה מאוד על המשתמש, קל וחומר כאשר מדובר בחברות קייטרינג שמספקות עשרות שולחנות שכאלו בכל אירוע.

על כן שולחן בר מתקפל חייב להיות במשקל שאינו רב מדי אך עדיין, משום גובהו הרב (110 ס"מ לערך) הוא צריך להיות כבד במידה מסויימת על מנת שלא להתהפך בקלות. שולחן בעל מרכז כובד נמוך ובמשקל של לפחות 7.5 ק"ג יהיה אידיאלי מבחינת הקריטריונים האלה.

קיפול נוח

מנגנון קיפול קל ונוח יעזור מאוד לאחסן את השולחן שבחרתם או לקפל אותו באופן זמני לצרכי ניקיון הרצפה וכו'. השולחן אינו צריך להיות רק בעל מנגנון קיפול קל ונוח אלא גם בעל מבנה חכם שמאפשר הצמדה של שולחנות מתקפלים נוספים בצורה שחוסכת מקום. לכן, במידה ואתם רוכשים מספר שולחנות מתקפלים, וודאו כי הם נועדו מראש לאיחסון קומפקטי.

בנוסף, שימו לב כי מדובר בשולחן מתקפל בעל תו תקן ישראלי שכן ישנם שולחנות שאינם בעלי תו תקן שכזה ובעת קיפולם הם עשויים להיות מסוכנים, להיסגר על האצבעות ולגרום לנזקים חמורים לבני המשפחה או לסועדים.

עמידות

שולחן בר מתקפל הוא שולחן שנפוץ מאוד באירועים ובחצרות ולכן מראש הוא חשוף לתנאי אקלים קשים יותר מריהוט שנועד לשמש לצרכי פנים בלבד. בהתאם לזאת חשוב מאוד לבחור בשולחן שעשוי מחומרים שעמידים לשמש חזקה מאוד בקיץ, ללחות וכמובן לגשמים ולקור.

הימנעו מעץ בתור משטח לשולחן והעדיפו פיברגלאס או פלסטיק. לרגלי השולחן העדיפו אלומיניום, נירוסטה או מתכת צבועה היטב מאשר ברזל שעלול להחליד וגם להיות כבד משקל במיוחד.

בחירת הספק

את הרכישה חשוב לבצע דרך ספק שמתחייב לאיכות ועמידה בכל התקנים המחמירים. מעבר למוצר איכותי שיחזיק שנים רבות, אצל ספק שכזה תוכלו לבחור שולחן בר מתקפל מבין קטלוג מגוון, הן מבחינת הסגנונות (עגולים או מרובעים) והן הצבעים, ואף להתאים לו כסאות בר גבוהים תואמים.